BÜYÜK TAARRUZA DOĞRU- (01)        RESTORASYON...        ZİHNİYET, YÖNETİM VE TOPLUM...        ONLARI KİMSE SATIN ALAMIYOR...        DÖNEKLER VE HATIRLATTIKLARI...        DRAKULALAR VE YALANCILAR...        ANALAR AĞLAMAYACAK MI DEMİŞTİNİZ?        HUKUK DEVLETİ VE SİYASET !..        DEPREMDE TEDBİR ALMAMAK, KATLİAMA ORTAK OLMAKTIR..        HDP!..        ÇARESİZLİĞİN RESMİ YAPILABİLİR Mİ?..        ÇATIŞMA VE ARAYIŞ!..        SAYGIYLA ANIYORUZ...        17 AĞUSTOS 1999 DEPREMİNDEN DERS ALABİLDİK Mİ?        İSLAMCILAR VE ŞEYTANIN MUTLULUĞU!..        NAZIM PLANA" İNANMA,"ŞEMASIZ" DA KALMA !..        EĞER GERÇEKTEN MUHALİFSEN!        SİYASET YAPMAK...        İSLAMCILAR; STRATEJİK ALDATMA VE YANILTMA...        KÜRESEL SENARİSTİN B PLANI        SİYASİ BUKALEMUN!..        TIPIŞ TIPIŞ YALLAH...        DİN, İDEOLOJİ, ÇIKAR KÖRLEŞTİRİR!..        HADİ BAKEM TIPIŞ TIPIŞ İSTİFAYA!        SADDAM VE HATIRLATTIKLARI!..        SEÇİM BOYKOTÇULARI KAÇA AYRILIR?        MİLYONDA BİR!..        DEVR-İ SABIK’LAR!..        13 MİLYON SEÇMEN SANDIĞA GİTMEDİ...        SALT ÇOĞUNLUKLA ERDOĞAN...        ANAFARTALAR ZAFERİ'NİN 99.YILI...        DEVLET BAŞA, KUZGUN LEŞE...        KİME OY VERMİȘ OLDUK ?        PLANLAMANIN DİLİ...        ÜÇ AYRI 10 AĞUSTOS...        MUAVİYE VE HATIRLATTIKLARI!..        ROBOTLAŞTIRILAN İNSAN VE ÇATIŞMALAR        HAKİKAT VE GERÇEK...        SİYON RÜZGARLARI-(15)...        İNSAN VE İNEK...       
Cumartesi , 23 Ağustos 2014  
    ANA SAYFA
    Gündem                   
    Politika                   
    Dünya                      
    Ekonomi                  
    Güncel                     
    Spor                         
    Sağlık                       
    Yaşam                     
    Bilim ve Teknoloji 
    Kültür ve Sanat     
    Magazin                  
    Eğitim                      
    Kadın ve Aile        
    Yazarlar
    Söyleşi / Haber
    Video Haberler
      Künye
      İletişim
      Reklam

Haberlerde AraTCMB Döviz Kuru


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 SİTE İSTATİSTİĞİ
 BUGUN 96136  
 TOPLAM 249849199  
08.06.2007 itibariyle

YAZARLAR
Refhan İRTEM
Yazara E-Posta Gönder
TIPIŞ TIPIŞ YALLAH...

Şebekler aynı dilden konuşur da neden? Çünkü insanlarda ki gibi tam gelişmiş bir beyin ve akıldan yoksundur. Ağızlarını açtıklarında hep aynı ses çıkar; ne dudak yapısı ne şekli şemali farketmez.


Seçimin iflası ekmelleri gösterdikleri aday yenilince hemen suçu sandığa gitmeyen seçmenlere yüklediler.


Başka kime yüklediler ?


Tayyip Bey'in ülkenin imkanlarını sınırsız kullandığı için eşit şartlarda yarışmadığını; halka açılamadıklarını; tüm ekranlarda boy boy gözükemediklerini döktürüverdiler ve suçu bu yönüyle Tayyip Beye yüklediler.


Ama, Türkiye'nin en köklü iki partisi yanında +12 partinin daha destek verdiği çatı adayın aldığı oyun üçte birini alan siyasal Kürtçülerin tek parti adayı Demirtaş'ın da Ekmeleddin Amca karşısında eşit koşullarda olmamasına rağmen bu oyu nasıl aldığını ya da kendilerinin nasıl bittiğini açıklayamadan suçlamaları sıraladılar.


Acı ama gerçek; özellikle yeni kuşak CHP ve MHP'nin aileden ya da yakın arkadaş çevresinden siyasetle ilgileneni yoksa CHP ve MHP yi tabela partileri düzeyinde tanıyor ya da hiç tanımıyor. Bir kez daha diyorum acı ama gerçek.


İsteyen istediği araştırmayı yapsın ve 70 öncesi, 80 öncesi CHP, MHP hakkında neler bildiklerini sorsun ve aldığı yanıtları alt alta yazıp toplasın sonunda bildiklerini sandıkları şeylerin en az yüzde yetmişinin CHP ve MHP nin geçmişi ile uzaktan yakından ilgisi yoktur.


Salıdan salıya ara-sıra seçim varsa bir kaç il mitinginde sallamayı marifet sanan iki partinin genel başkanınından üzerinde durması gereken en önemli konuları bu olmalıdır.


Gençlik kendilerini ya tanımıyor, ya çok sıkıcı buluyor...


Çatıyı çatıp gösterdikleri adayı ilk kez görünce de ilk sordukları sorular şunlar olmuştu:


"Kim bu amca?"


"Kim bu amcayıönermiş?"


Gerçekten de kim bu amcayı size önermişti? Artık bi'zahmet açıklayın da bizim de kültürümüz artsın gari!


Sonuçta alınan oy, %38 kusur . Oyları, ne CHP ne MHP tabanına bölüp ne de oniki parti tabanına bölmeyerek seçmenlerine ne kadar yabancı kaldıklarını resmileştirmiş oldular.


CHP, sosyal halkçı parti kisvesinde yıllarca bunu uygulayan başkan ve vekilleri üyeleri ile Atatürk çizgisinden ayrılmamış Devrimci olarak geçmişte şehitler vermiş....;


MHP, milliyetçi,Türkçü,Ülkücü kisvesi altında yıllarca başkan ve vekill"eri ve üyeleri ile muhafazakar ama laik çizgisinde "zaman zaman bazı partililerde daha muhafazakar çizgiye doğru sapmalar olsa bile, özüne hep bağlı kalmış." Bunu niye söylüyorum "laik çizgisinden sapmalar" haremlik selamlık oturuş eylemleri olduğu için yine laikliğe yasalar üzerinde bağlı kalmış; geçmişte devrimcilerle karşı karşıya kalırken ülkücü olarak şehitler vermiş


....;


Sonrasınıbirlikte yaşadık...daha doğrusu yaşatıldık. Özlemle beklediğimiz Atatürk'ün çizgisinden ödün vermeyen bir aday adı açıklanacak: Atatürk ilke ve devrimlerine sımsıkı sahip iki partinin coşkusu dünyanın ekseninde ikinci kez dünyanın başını döndürecek; yarınların ülke yönetiminde sağcı-solcu ayırımı yapmayan bir birliktelik oluşacak ve gösterilen adayın ağzından çıkan her sözcük tüylerimizi diken diken yapacaktı.


Olmadı...Ekmeleddin Amca ile olamazdı. Olmadı da...Şimdi sırada iki amcamız daha var: Tıpış tıpış gidecek ve istifa edecekler. Bu tabloya dayanamayan çatıcı 12 parti başındakilerle aynı erdemi gösterip onlarda istifa edecekler ki, ülke rahat bir nefes alsın . Çünkü iktidardan bezmiş, bıkmış olan muhalifler, böyle muhalefet partilerinin yetersizliğini görünce boğulmuoyr ölmek üzere can çekişir konuma sürükleniyor.


Sandığa gitmeyen seçmenlere hakaretvari bir tavır ve söylemlerle kendilerinde söz söylemek hakkı bulmuş olanlar; o kesimlerin karşı söz hakkına da uymakla yükümlüdürler.


Şimdi sesleri dinlemeleri için ben aradan çekiliyorum: "İstifaaaa!...İstifa!...İstifa...!"


Kısa bir süre duymasalarda yakında daha iyi duyacak konuma gelir ve çekilir giderler...


Sonuç olarak: CHP ve MHP nin başkanları istifa etmez yeni genel başkanlarla önümüzde ki genel seçimlere girmez, aynı kadro ile seçime girerlerse öyle sanırım ki Demirtaş'ın oy potansiyeline erişmiş olacaklardır. Bunu ne CHP ve ne de MHP gibi partilere yapmaya DYP ve ANAP durumuna getirmeye hakları yoktur.


Yoksa çok büyük bedeller öderler..


Mısır'a mısır patlatmaya gidebilirler bence, hem de tıpış tıpış...Yallah...


Refhan İRTEM


 YAZARIN TÜM YAZILARI
   13/08/2014 - TIPIŞ TIPIŞ YALLAH...
   01/08/2014 - BİZ GÜNEŞLE HEP VAROLACAĞIZ...
   13/07/2014 - MERHABA EFENDİM!..
   05/07/2014 - KISA KISA!..
   01/07/2014 - PARDON HALKIN ADAYI MI DEDİNİZ?
   12/03/2014 - BUNDAN SONRA KONUŞSANIZ NE YAZAR?..
   18/02/2014 - BEN CUMHURİYET KADINIYIM!..
   22/12/2013 - PANDORA'NIN KUTUSU AÇILDI!..
   27/11/2013 - BEN RECEB'İ ÇOK SEVİYORUM...
   24/11/2013 - SONSUZA DEK BAŞÖĞRETMENİM!..
   10/11/2013 - TÜRKİYE'NİN KALBİDİR MUSTAFA KEMAL...
   30/08/2013 - İŞLER Mİ? TIKIRINDA TIKIRINDA!..
   12/07/2013 - HOŞ GELDİN +1 İNSAN!..
   20/06/2013 - YAŞAMAYI NEFES ALIP VERMEK SANANLAR!..
   09/06/2013 - KİMSE KUSURA BAKMASIN!..
   02/06/2013 - VATANİSTİM ARKADAŞ VATANİST!..
   26/04/2013 - EN BABA DEVLET NE YAPAR?..
   19/04/2013 - BALTA SALLAYANIN "HIH" DEYİCİLERİ!..
   04/04/2013 - AKİLLER KİME NE DİYECEK Kİ OLA?
   31/03/2013 - NASILSAN ÖYLE GEL!..
Yazarın Sitemizdeki  Kayıtlı Toplam Yazısı : 129

Sayfa :


 [ 1 ]   2 -  3 -  4 -  5 -  6 -  7 -

Kampanya detayları için TIKLAYINIZ

Tasarım & Programlama SK WT © 2007 - İçerik © Copyright 2007Ulusal Ses Haber Portalı